حضور معاونان آموزش حوزه های علمیه خواهران در نشست تخصصی سنجش و پذیرش

شناسه خبر : 134043

1402/02/23

تعداد بازدید : 149

حضور معاونان آموزش حوزه های علمیه خواهران در نشست تخصصی سنجش و پذیرش
معاونان آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور با حضور در نشست تخصصی اداره کل سنجش و پذیرش، در رابطه با مسائلی همچون نیازسنجی و توسعه رشته محل ها و شیوه های نوین تبلیغی به گفتگو پرداختند.

اجلاس سراسری معاونان آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور همراه با نشست های تخصصی سنجش و پذیرش، اساتید، آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی به مدت سه روز در قم برگزار شد.

 نشست تخصصی اداره کل سنجش و پذیرش در دو نوبت عصر روز سه شنبه 19 اردیبهشت سال جاری برگزار شد.

در ابتدای جلسه، مدیر محترم مرکز حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای فاضل با  اشاره به برخی آیات و روایات توجه  به لزوم  قانون مداری در حوزه  در کنار عطوفت و همراهی حداکثری را  از جمله امور مهم در بخش پذیرش عنوان کردند.

در ادامه حجت الاسلام بهشتی پور مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل به بخشی از فعالیت های آن مدیریت در بخش تبلیغات و طرح سفیران رضوان  اشاره  و نکاتی را مطرح کردند.

 در ادامه جلسه مسئول اداره سنجش و پذیرش مقاطع تکمیلی جناب آقای صبائی ضمن تشکر از زحمات معاونین محترم آموزش در امر جذب و ثبت نام داوطلبان  با ارائه گزارشی از وضعیت ثبت نام های صورت گرفته در سال جاری و ارائه آمار استان ها  با اشاره به ظرفیت بالقوه  و بالای استان ها، لزوم توجه به تبلیغات در گستره فراتر از زمان پذیرش را از معاونین آموزش درخواست نمودند.

همچنین در این جلسه گزارش عملکرد استان ها مطابق برنامه  5 ساله  به  طور اجمالی مورد اشاره قرار گرفت و گزارش مکتوبی از وضعیت و نحوه  عملکرد استان ها مطابق برنامه 5 ساله در سال پذیرشی سال گذشته نیز جهت آگاهی بیشتر به معاونین آموزشی ارائه گردید.

در پایان  نوبت اول جلسه  حجه الاسلام والمسلمین صانعی نیز به گوشه های از فعالیت ها و انتظارات مرکز آموزش های غیر حضوری اشاره نمودند.

در نوبت دوم نشست تخصصی سرکار خانم بابایی، مدیر کل سنجش و پذیرش حوزه های علمیه خواهران به تبیین محورهای برنامه 5 ساله سنجش و پذیرش پرداخت و در ادامه جلسه رئیس اداره سنجش و پذیرش مقطع عمومی سرکار خانم خلیفات نکاتی از جمله استاندارهای آزمون، ضرورت شناخت حوزه های علمیه در جامعه، ارتباط مستمر با مدارس آموزش و پرورش و گسترش مدارس علمیه ویژه نوجوانان و... را ارائه کردند.

در نشست تخصصی اداره کل سنجش و پذیرش، مسائلی از جمله شرایط ورودی داوطلبان، نیازسنجی و توسعه رشته محل ها، توسعه مدارس علمیه ویژه نوجوانان و شیوه های نوین تبلیغی مطرح و حاضران به بحث و گفتگوی کارشناسی پیرامون این مسائل پرداختند.

    سال تحصیلی 1403-1402

    رشته محل های سال تحصیلی 1403-1402