لغو شرط همسو بودن رشته در پذیرش سطح چهار

شناسه خبر : 134032

1402/02/24

تعداد بازدید : 1031

لغو شرط همسو بودن رشته در پذیرش سطح چهار
رییس اداره تحصیلات تکمیلی حوزه های علمیه خواهران از لغو شرط همسو بودن رشته در پذیرش سطح چهار در سال جاری خبر داد.

آقای مهدی صبایی با اشاره به مصوبه 208 شورای سیاست‌گذاری، که: شرط ورود به رشته‌های سطح چهار  را دارا بودن مدرک علمی سطح سه رشته یا سایر رشته‌هایی که با این رشته در یک حوزه دانشی قرار داده ،گفت: اجرایی سازی این مصوبه با توجه به محدودیت رشته‌های سطح چهار و محدودیت رشته‌ها در استان‌ها،  مشکلات فراوانی را  برای ثبت‌نام کنندگان فراهم نموده بود.

وی افزود: در این راستا با تعاملات و نامه‌نگاری‌های گسترده با شورای سیاستگذاری ، مقرر شد  در سال جاری این مصوبه به صورت مشروط اعمال نگردد تا امکان ثبت‌نام برای تمامی داوطلبان رشته‌های مختلف فراهم گردد.

رئیس اداره سنجش و پذیرش مقاطع تکمیلی در ادامه گفت: حسب نظر شورای سیاستگذاری مقرر شده است تا معاونت آموزش برنامه پیشنهادی خود برای داوطلبانی که رشته سطح سه غیر همسو دارند تدوین و ارائه نماید تا مطالبات شورای سیاستگذاری تامین گردد که اطلاع رسانی لازم  در این موضوع در موعد مقرر صورت خواهد گرفت.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان محترم در صورت تمایل می‌توانند نسبت به تغییر رشته انتخابی خود در فرصت باقیمانده با مراجعه به نشانی paziresh.whc.ir  از قسمت ثبت‌نام سطح چهار واردشده و با واردکردن کد ثبت‌نام خود نسبت به تغییر اطلاعات اقدام نمایند.

    سال تحصیلی 1403-1402

    رشته محل های سال تحصیلی 1403-1402