بازدید سرپرست حوزه های علمیه خواهران کشور از روند برگزاری آزمون ورودی حوزه های خواهران

شناسه خبر : 124727

1401/04/17

تعداد بازدید : 316

 بازدید سرپرست حوزه های علمیه خواهران کشور از روند برگزاری آزمون ورودی حوزه های خواهران
سرپرست حوزه های علمیه خواهران در دومین روز سفر به استان هرمزگان، ضمن بازدید از محل برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه خواهران در بندرعباس گفت: توسعه رشته های مقاطع تکمیلی، زمینه‌ساز ارتقاء خواهران به بالاترین مراحل دانشی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، سرپرست حوزه های علمیه خواهران در گفت‌وگو با خبرنگار صداوسیمای استانی خلیج فارس در هرمزگان بیان کرد: امروز مصادف با 17 تیرماه سال 1401 آزمون سراسری حوزه های علمیه خواهران در کلیه مقاطع و سطوح علمی2 و 3 و 4 حوزوی و با حضور قریب به 20هزار نفر از داوطلبان خواهر در کل کشور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی فاضل خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از کسب نمره قبولی در آزمون و انجام مصاحبه وارد مقطع عمومی در دو گروه خواهند شد. در گروه فارغ التحصیلان دیپلم دوره تحصیلی 5سال و در گروه سیکل، دوره تحصیلی 7 سال است و پس از طی آن، دانشنامه سطح 2 را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: امیدواریم با توسعه رشته های مقاطع  تکمیلی، خواهران به بالاترین مراحل دانشی دست یابند و بتوانند مرجعیتی در حوزه زن و خانواده داشته باشند.

سرپرست حوزه های علمیه خواهران در پایان افزود: در استان هرمزگان 320 نفر در مقطع سطح 2 و  100نفر در مقطع سطح 3 و 17 نفر در یک رشته تحصیلی سطح 4 در این آزمون حضور یافتند و استان هرمزگان از جمله استان های کشور است که در تمام شهر های خود دارای مدرسه علمیه است.

لازم به ذکر است صبح امروز، حجت الاسلام والمسلمین فاضل با حضور در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهر بندرعباس، و موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) از روند برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه بازدید کرد.

سال تحصیلی 1402-1401

رشته محل های سال تحصیلی 1402-1401