آزمون پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران 17 تیرماه برگزار می‌شود

شناسه خبر : 124602

1401/04/13

تعداد بازدید : 3649

آزمون پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران 17 تیرماه برگزار می‌شود
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران از زمان برگزاری آزمون پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در 17 تیرماه 1401 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی تهرانی، معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به پایان زمان نام نویسی حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصیلی جدید 1402ـ1401، آزمون ورودی امسال در کلیه مقاطع تحصیلی، به صورت همزمان در روز جمعه 17 تیرماه برگزار می شود.

وی با بیان این که آزمون امسال با توجه به واکسیناسیون همگانی و گذر از پیک شیوع کرونا به صورت حضوری در سراسر کشور برگزار می شود، افزود: زمان برگزاری آزمون ساعت 9 صبح روز جمعه 17 تیرماه 1401 خواهد بود و در بخشی از آزمون نیز استعدادسنجی از شرکت کنندگان مورد توجه قرار گرفته است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: متقاضیان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران از 14 تا 16 تیرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سنجش و پذیرش حوزه خواهران به آدرس  http://paziresh.whc.ir و یا مدارس علمیه سراسر کشور، کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند.

وی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون پذیرش را هفته آخر تیرماه 1401 اعلام کرد و گفت: پس از اعلام نتایج آزمون، پذیرفته شدگان وارد مرحله مصاحبه خواهند شد و در بازه زمانی مردادماه مصاحبه ها انجام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی با بیان این که امسال مصاحبه‌ها کیفی تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد تا افراد شایسته و توانمند دقیق تر شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: امسال مسائلی همچون اخلاق، اعتقادات، روحیات شخصی و اجتماعی، خانواده، تفکرات سیاسی و اطلاعات عمومی افراد در مصاحبه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: نتیجه نهایی پذیرش حوزه های علمیه خواهران 5 شهریور ماه 1401 مشخص می شود و 19 شهریورماه 1401 نیز سال تحصیلی جدید آغاز خواهد شد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران در پایان بیان داشت: امسال با توجه به رایزنی و جلساتی که با مرکز نشر هاجر داشتیم، کتب درسی قبل از آغاز سال تحصیلی ارسال و به دست طلاب و اساتید در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور خواهد رسید.

سال تحصیلی 1402-1401

رشته محل های سال تحصیلی 1402-1401