پذیرش حوزه‌های علمیه سراسر کشور اغاز شد

شناسه خبر : 103795

1399/11/27

تعداد بازدید : 12424

پذیرش حوزه‌های علمیه سراسر کشور اغاز شد
رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران از۲۵ بهمن‌ماه سال جاری تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور اظهار داشت: ثبت‌نام سراسری حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در تمام مقاطع تحصیلی از ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری آغاز و تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
خانم تمیزکار، رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر اهمیت تربیت بانوان متخصص و کارآمد با هدف ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی و تعلیم و تربیت در عرصه‌های مختلف افزود: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در سه سطح عمومی سطح دو و سطوح تخصصی سه و چهار صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به تعداد حدود پانصد مدرسه علمیه مقطع عمومی در ۲۸ استان کشور، بیان کرد: ۴۰۳ مدرسه علمیه در ۲۸ استان از علاقه‌مندان به شرکت در دوره سطح دو حوزه‌های علمیه پذیرش به عمل می‌آورند.
خانم تمیزکار افزود: ۱۳۵ رشته محل در ۶۵ موسسه آموزش عالی در ۲۷ استان کشور نیز آماده پذیرش طلاب سطح سه است.
رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به تعداد رشته محل‌های دارای پذیرش در مقطع تخصصی(سطح چهار) نیز اشاره کرد و افزود: ۳۶ رشته محل در ۱۶ موسسه آموزش عالی در ۱۱ استان اصفهان، تهران، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، گلستان، مازندران،مرکزی و یزد آماده پذیرش طلاب سطح ۴ خواهند بود.
وی با اشاره به شرایط پذیرش در هرکدام از سطوح تصریح کرد: شرایط سن و معدل در مقطع عمومی(سطح دو) ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر حداکثر ۴۰ سال یعنی متولدین سال ۵۹ به بعد با حداقل معدل ۱۲ است.
خانم تمیزکار با اشاره به تعداد ۲۸ مدرسه که ویژه پذیرش داوطلبان دارای مدرک اتمام پایه هشتم هستند، افزود: برای دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم نیز حداکثر ۱۷ سال یعنی متولدین سال ۱۳۸۲ به بعد با حداقل معدل ۱۵ است.
تمیزکار به رشته‌های پذیرش سطح سه نیز اشاره کرد و افزود: رشته‌های سطح سه  ۱۳ رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، تاریخ اسلام، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی،تربیت دینی کودک و نوجوان، اخلاق و تربیت اسلامی، درسی ادبیات عربی و مطالعات اسلامی زنان است.
رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به رشته‌های دارای پذیرش سطح چهار نیز اشاره کرد و گفت: پنج رشته شامل تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی ازجمله رشته‌های سطح چهار حوزه‌های علمیه خواهران است.
وی به زمان برگزاری آزمون پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران نیز اشاره کرد و گفت: آزمون سطوح سه و چهار و بازپذیری مقطع عمومی، چهارم تیرماه و آزمون ورودی مقطع عمومی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر، ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به شیوه های تحصیلی در مقاطع مختلف گفت: شیوه تحصیل در مقطع عمومی(سطح2) و مقطع تخصصی(سطح4) حضوری و در مقطع عالی(سطح۳) حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری خواهد بود.

سال تحصیلی 1400-1399

فهرست مدارس علمیه