آزمون ورودی مقاطع تکمیلی(سطح3 و 4 ) برگزار شد

شناسه خبر : 78357

1398/03/26

تعداد بازدید : 3954

آزمون ورودی مقاطع تکمیلی(سطح3 و 4 ) برگزار شد
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور از برگزاری آزمون مقاطع سطح سه و چهار حوزه‌‌های علمیه خواهران خبر داد.

خانم داودی گفت: این آزمون از ساعت ۱۰صبح روز شنبه 25 خردادماه در ۴۲حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور افزود: آزمون سراسری مقطع عالی(سطح ۳) در نوبت صبح برگزار شده و امتحان این آزمون شامل 100 سؤال چهار گزینه‌ای بود. همچنین آزمون سراسری مقطع تخصصی(سطح چهار) در دو نوبت صبح و عصر و به صورت چهارگزینه‌ای و تشریحی برگزار شد.

وی با بیان اینکه داوطلبان مقطع سطح سه در ۱۳رشته تحصیلی نام‌نویسی کردند، اظهار کرد: رشته‌های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی، کلام اسلامی، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مذاهب سلامی، مطالعات اسلامی زنان، تاریخ اسلام، مدرسی ادبیات عرب، اخلاق و تربیت اسلامی از رشته‌های موجود در سطح سه هستند و دو رشته تربیت دینی کودک و نوجوان و مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی امسال به سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران اضافه شدند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: بیشترین متقاضیان حوزه های علمیه خواهران در سطح سه با توجه به پراکندگی مدارس علمیه مربوط به رشته‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و همچنین اخلاق و تربیت هستند، استان‌های قم، تهران و اصفهان نیز دارای بیشترین تعداد داوطلب در سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران بودند.

وی ابراز کرد: داوطلبان سطح ۴در پنج رشته تحصیلی ثبت‌نام کرده اند که شامل رشته تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، کلام اسلامی، حکمت متعالیه و علوم و معارف قرآنی می‌شود. بیشترین متقاضیان در این سطح مربوط به رشته‌های تفسیر تطبیقی و فقه خانواده است. استان‌های تهران، قم و اصفهان نیز دارای بیشترین داوطلب برای حضور در سطح ۴حوزه‌های علمیه خواهران هستند.

خانم داودی با بیان اینکه نتایج آزمون تا ۲۵ تیرماه سال جاری اعلام خواهد شد خاطرنشان کرد: ۳هزار و ۲۵۰نفر در آزمون سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران شرکت کردند که مشابه آمار سال گذشته است، همچنین در آزمون سطح چهار با افزایش 25 درصدی مواجه بودیم و حدود ۶۵۰نفر در این آزمون شرکت کردند.

نمايش اعلانات

فهرست مدارس