اعلام منابع و زمان برگزاری آزمون زبان تخصصی سطح چهار سطح 4 رشته های فقه واصول وتفسیر تطبیقی

شناسه خبر : 61500

1397/03/29

تعداد بازدید : 2102

اعلام منابع و زمان برگزاری آزمون زبان تخصصی سطح چهار سطح 4 رشته های فقه واصول وتفسیر تطبیقی
مسئول اداره سنجش و پذیرش مقاطع تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری آزمون زبان تخصصی برای دو رشته فقه و اصول و تفسیر تطبیقی خبر داد.

دکتر مهدی صبایی گفت: با عنایت به مصوبه 94 شورای سیاستگذاری که یکی از شرایط پذیرش  در سطح 4 را قبولی در آزمون زبان تخصصی دانسته است مدیریت سنجش وپذیرش معاونت آموزش اقدام به برگزاری آزمون زبان تخصصی برای دو رشته فقه واصول با گرایش فقه خانواده وتفسیر تطبیقی نموده است.

ایشان در ادامه افزود: در آزمون زبان تخصصی، توانایی زبانی داوطلبان در سه بخش «مهارت خواندن»، «درک مطلب» و« نگارش» مورد سنجش وارزیابی قرار خواهد گرفت که  در دو بخش « مهارت خواندن» و «درک مطلب» آزمون به صورت کتبی و شفاهی برگزار خواهد شد.

ایشان با اشاره به اینکه مرحله کتبی آزمون در تاریخ 12/7/1397 در مدارس سطح 4 برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد: افرادی که در مرحله کتبی امتیازلازم را کسب نمایند برای مصاحبه شفاهی معرفی خواهند شد. 

وی با تاکید بر اینکه داوطلبین گرامی می توانند برای اطلاع از منابع آزمون زبان تخصصی به مدارس سطح 4 مراجعه نمایند افزود: با توجه به برگزاری آزمون به صورت متمرکز، لازم است داوطلبین گرامی با مراجعه به مدارس نسبت به ثبت نام حداکثر تا آخر شهریور ماه اقدام نمایند.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد: پذیرفته شدگان نهایی پذیرش آزمون ورودی سال جاری نیز  می توانند  با ثبت نام در مدارس سطح 4 در این آزمون شرکت نمایند همچنین منابع وزمان آزمون زبان تخصصی سایر رشته های جاری در سطح 4  متعاقبا اعلام خواهد شد .

جهت دریافت منابع آزمون زبان تخصصی رشته تفسیر کلیک کنید.

جهت دریافت نابع آزمون زبان تخصصی رشته فقه و اصول کلیک کنید.

    دفترچه راهنمای پذیرش

    فهرست مدارس