برگزاری آزمون ورودی سراسری سطح سه و چهار حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 59404

1397/02/16

تعداد بازدید : 495

برگزاری آزمون ورودی سراسری سطح سه و چهار حوزه های علمیه خواهران
مسئول سنجش و پذیرش مقاطع تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری آزمون سراسری سطح سه و چهار خبر داد.

مسئول سنجش و پذیرش مقاطع تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران از  برگزاری آزمون سراسری سطح سه و چهار خبر داد.

جناب آقای دکتر مهدی صبائی با بیان اینكه آزمون كتبی سطح ۳ و ۴ حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر کشور به‌ صورت همزمان  در روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، گفت: در سطح ۳ بیش از ۳ هزار نفر در ۱۱ رشته و در سطح چهار نیز بیش از 500 نفر در چهار رشته در سراسر كشور در این آزمون شركت كردند،

وی افزود: این رشته‌ها در مقطع عالی سطح سه شامل: تفسیر علوم قرآن، فقه و اصول، اخلاق و تربیت اسلامی، تاریخ اسلام، فلفسفه اسلامی، مدرسی و ادبیات عربی، مطالعات اسلامی زنان، رشته كلام چهار بخش كلام اسلامی، كلام با گرایش مهدویت، گرایش با امامت و گرایش با مذاهب اسلامی هستند.
صبائی با تصریح اینكه سطح ۴ فعلاً در ۴ رشته تفسیر علوم قرآن گرایش تفسیر تطبیقی، رشته فقه اصول با گرایش فقه خانواده و رشته حكمت متعالیه و رشته كلام اسلامی كه امسال اضافه شده است برگزار شده است، گفت: در این سطح حدود بیش از ۵۰۰ نفر در كل كشور ثبت نام كردند.
وی از اجرای دوره عالی تخصصی سطح چهار در ۱۰ استان كشور خبر داد و گفت: این دوره در استان‌های قم، تهران،‌ اصفهان، یزد، مركزی، فارس، كرمان، سمنان، گلستان و مازندران برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نتایج آزمون ورودی در تاریخ 10 خرداد ماه 1397 از طریق سایت PAZIRESH.WHC.IR  و مدارس علمیه سراسر کشور اعلام خواهد شد.

    دفترچه راهنمای پذیرش

    فهرست مدارس