مدیر کل سنجش وپذیرش حوزه های علمیه خواهران خبر داد:

برگزاری آزمون ورودی مقاطع تکمیلی حوزه های علیمه خواهران

شناسه خبر : 45656

1396/04/14

تعداد بازدید : 855

  برگزاری آزمون ورودی مقاطع تکمیلی حوزه های علیمه خواهران
مدیر کل سنجش وپذیرش حوزه های علمیه خواهران گفت: آزمون ورودی مقاطع تکمیلی حوزه های علیمه خواهران، در دو مقطع عالی(کارشناسی ارشد) و عالی تخصصی(دکتری) روز جمعه 16 تیر ساعت 10 صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر کل سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از برگزاری آزمون مقطع عالی تخصصی در دوازده استان کشور و 13 مرکز آزمون و همچنین برگزاری آزمون مقطع عالی در 28 استان در سراسر کشور و 43 مرکز آزمون  به طور همزمان خبر داد.

مدیر کل سنجش و پذیرش حوزه های علمیه خواهران گفت : آزمون ورودی مقطع عالی یک مرحله ای بوده و به صورت چهار گزینه ای در صبح جمعه برگزار می شود اما آزمون مقطع عالی تخصصی در دو مرحله برگزار می گردد؛ مرحله اول آزمون این مقطع، صبح جمعه 16 تیر ساعت 10 و به صورت چهار گزینه ای و مرحله دوم به صورت تشریحی در عصر همان روز و ساعت 15 می باشد.

ایشان  با بیان اینکه تعداد متقاضیان آزمون ورودی مقطع عالی تخصصی امسال با افزایش68 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است، ادامه داد: در سال جاری داوطلبان در سه رشته حکمت متعالیه ، فقه واصول(فقه خانواده) و تفسیر علوم قرانی با هم به رقابت می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیان اینکه تعداد متقاضیان آزمون ورودی مقطع عالی امسال با افزایش21 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است، افزودند: در سال جاری متقاضیان در یازده رشته  تفسیر و علوم قرآني، فقه و اصول، کلام اسلامي، کـلام بـا گـرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامي، فلسفه اسلامي، تاریخ اسـلام ، مطالعـات اسـلامي زنان، اخلاق و تربیت اسلامي و مدرسي ادبیات عرب با هم به رقابت می پردازند.

وی در پایان اظهار داشت: داوطلبان میتوانند کارت ورود به جلسه را از سایت مدیریت سنجش و پذیرش حوزه های علمیه خواهران  با وارد کردن کد رهگیری دریافت نمایند.