آشنایی با رشته‌های سطح 3 و 4 حوزه‌های علمیه خواهران

شناسه خبر : 106986

1400/02/27

تعداد بازدید : 5910

آشنایی با رشته‌های سطح 3 و 4 حوزه‌های علمیه خواهران
رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران رشته‌های سطح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1401ـ1400 را تشریح کرد.

خانم زهره تمیزکار در گفت و گویی با اشاره به ظرفیت پذیرش در مقاطع سطح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران، اظهار داشت: پذیرش مقطع عالی(سطح3 ـ کارشناسی ارشد) بیش از 2500 نفر در دوره های حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری در 69 مؤسسه آموزش عالی خواهد بود.

وی افزود: داوطلبان سطح 3 در 12 رشته «تفسير و علوم‌ قرآنی»، «فقه ‌و اصول»، «فلسفه‌ اسلامي»، «کلام اسلامی»، «تاريخ اسلام»، «مطالعات اسلامی زنان»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «کلام با گرایش مهدویت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» و «تربیت دینی کودک و نوجوان» پذیرفته می شوند.

رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران همچنین به پذیرش مقطع تخصصی(سطح4 ـ دکتری) اشاره کرد و ادامه داد: پذیرش در این مقطع صرفا به شیوه حضوری و با ظرفیت 357 نفر در 11 استان کشور و در 18 مؤسسه آموزش عالی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش مقطع تخصصی (سطح چهار/دکتری) نیز در 5 رشته تحصیلی «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده»، «حکمت متعالیه»، «کلام اسلامی» و «علوم و معارف قرآنی» صورت می گیرد.

خانم تمیزکار با بیان این که آزمون ورودی مقاطع تکمیلی نیز به صورت حضوری در مراکز آزمون انتخابی توسط داوطلبان در تاریخ 4 تیرماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، هر گونه تغییر در شیوه برگزاری آزمون های ورودی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سنجش و پذیرش به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان بیان داشت: علاقه‌مندان به تحصیل در حوزه های علمیه خواهران برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اینترنتیhttp://paziresh.whc.ir/ و یا به مدارس علمیه خواهران سراسر کشور به‌ صورت حضوری، مراجعه کنند

سال تحصیلی 1400-1399

فهرست مدارس علمیه