نخستین جلسه ستاد پذیرش حوزه های علمیه خواهران برگزار شد

شناسه خبر : 103092

1399/11/18

تعداد بازدید : 931

 نخستین جلسه ستاد پذیرش حوزه های علمیه خواهران برگزار شد
نخستین جلسه ستاد پذیرش حوزه های علمیه خواهران با حضور مدیر و معاونان مرکز مدیریت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، نخستین جلسه ستاد پذیرش حوزه های علمیه خواهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه های علمیه خواهران و معاونان مرکز مدیریت برگزار شد.

در این جلسه که به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص آغاز پذیرش سال تحصیلی 1401-1400 حوزه های علمیه خواهران تشکیل شد، حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به اهمیت شایسته گزینی در مدارس علمیه خواهران، گفت: یکی از مهم ترین مؤلفه های نظام آموزشی، ورودی های آن نظام است و در صورتی که نتوانیم داوطلبان متدین، شایسته و مستعد فراگیری را جذب نماییم، سایر مؤلفه ها نیز نمی توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی بر ضرورت بکارگیری شیوه های مؤثر اطلاع رسانی و جذب داوطلبان مستعد و شایسته تأکید کرد و افزود: دانش آموختگان، اساتید،  طلاب و مبلغان از ظرفیت های مهمی هستند که باید در امر پذیرش و افزایش جذب علاقه مندان به تحصیل در حوزه های علمیه خواهران، معین و کمک کار مدارس باشند و این مسئله به شکل جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم دستاوردهای مناسبی داشته باشیم.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه سرکار خانم تمیزکار، رئیس اداره پذیرش، گزارشی از فرآیند پذیرش سال گذشته ارائه کرد و ضمن بیان برخی موانع و مشکلات، مطالبات و درخواست های اداره پذیرش از دیگر معاونت‌ های مرکز را مطرح کرد.

در ادامه این جلسه، حاضران در رابطه با مسائل گوناگون پذیرش از جمله زمان آغاز ثبت نام، آزمون ورودی مقطع عمومی، شیوه های تبلیغات و.... بحث و گفت و گو کرده و بر لزوم هم‌افزایی و همفکری در راستای استفاده از شیوه‌های نوین جذب تأکید کردند.

سال تحصیلی 1400-1399

فهرست مدارس علمیه