آشنایی با آموزش های غیر حضوری

شناسه نوشته : 20402

1395/11/10

تعداد بازدید : 21407

بسم الله الرحمن الرحیم

آشنایی با آموزش غیرحضوری

فقط رشته­ های : تفسیر و علوم قرآنی ، فقه و اصول و تاریخ اسلام به صورت غیر حضوری اجراء می­شود.

تعداد واحدهای درسی و عناوین دروس همان برنامه درسی سطح سه حضوری است که از طریق امکانات فضای مجازی و به صورت غیرحضوری ارائه می­شود.

کلیه فعالیت های آموزشی ، پژوهشی ، تهذیبی و فرهنگی ، اعم از الزامی و غیر الزامی از قبیل دوره های پودمانی مختلف تدوین شده ، انجمن های علمی، آموزش زبانهای خارجی و ... از طریق فضای مجازی صورت می­پذیرد.

پس ازپایان مراحل ثبت نام و ورود به مرکز آموزشهای غیرحضوری به عنوان طلبه سطح3 جهت تحصیل، یک صفحه خانگی برای هر طلبه در سامانه آموزش مجازی اختصاص می یابد . طلاب محترم با مراجعه به پرتال کوثرنت «سامانه ها» سامانه آموزش مجازی ، وارد صفحه شخصی خود می شوند و در قسمت های مختلف پیش بینی شده فعالیت های لازم را انجام می دهند و به عنوان مثال در قسمت " دروس من" دروسی را که انتخاب واحد کرده مشاهده می­کند.

محتوای دروس به شیوه اسکورم (بسته های الکترونیکی) ارائه خواهد شد و شرکت در آنها الزامی می باشد که الزامات آن در هر نیم سال به اطلاع طلاب می رسد. همچنین علاوه بر بسته های درسی ، کلاس های رفع اشکال با حضور اساتید جهت استفاده طلاب محترم به شیوه برخط برگزار می شود. امکانات کتابخانه ای و مجموعه های علمی ، از مواردی است که طلاب برای غنی سازی آموخته های خود استفاده می­کنند.

ارسال تکالیف طلاب از قبیل ارائه تحقیقات کلاسی،همچنین شرکت در امتحانات میان نیمسال، دریافت نمره فعالیت های کلاسی و .... از طریق سامانه آموزش مجازی است.

 امتحانات پایان نیمسال در حوزه های امتحانی به صورت حضوری و در حوزه های امتحانی که در موقع خود اعلام می گردد و خود طلبه، با توجه به شرائط تعیین شده، از آن میان انتخاب می نماید، برگزار می­گردد.

طلاب موظف هستند در برنامه های الزامی مرکز آموزشهای غیر حضوری شرکت نمایند.

با توجه به اینکه آموزش های غیرحضوری از طریق سامانه های مجازی ارائه می شود لذا لازم است طلاب محترم دارای امکانات سخت افزاری لازم از قبیل رایانه و اینترنت پرسرعت2 مگابیت برثانیه در طول دوره آموزشی بوده و همچنین مهارت های لازم از قبیل ویندوز پیشرفته، اینترنت، تایپ و نرم افزارهای کاربردی مانند: word  و ...،جهت انجام وظائف خود را داشته باشند.

جهت اطلاعات بیشتر به وبگاه http://vu.whc.irمراجعه نمایید.

    دفترچه راهنمای پذیرش

    فهرست مدارس